KL sport Most | Cyklo prodejna, jízdní kola a příslušenství, sportovní oblečení



Ukončené závody...

11.10.2025 | Chraberce u Loun
VC KL sportu Most (SAL)
10.05.2025 | Most
EXTRÉM BIKE MOST

Úvodní strana > Novinky > Rozhovor s Trundou o Bike Rally Most >
27.09.2013 17:06:00

Rozhovor s Trundou o Bike Rally Most

Bike Rally Most se po loňském "zkušebním" ročníku pojede jako finálový závod nově vzniklého seriálu Specialized Enduro Serie. Trasa závodu nás opět zavede na trať pohárového maratonu Extrém Bike Most. Měřené úseky povedou přes všechny tři kopce, které obepínají starší čtvrť města Most. Na informace k závodu, který se koná v neděli 6.října (projížďka tratě pro všechny zájemce bude v sobotu od 14h), jsme se zeptali Tomáše Trunschky, jenž má celou akci na svědomí:


Proč enduro?

Trunda: Pro mě jsou enduro závody výjimečné svou atmosférou a stylem pořádání. Každý jede svůj závod, nikdo se na trati neplete, celou erzetu máte jen pro sebe. Transfér jedete na pohodu, pokecáte, pošetříte síly a měřený úsek jedete opět kudlu. Samozřejmě hodně záleží, jak moc jsou měřené úseky vyvážené. V přísnějších pasážích mají výhodu sjezdaři, ostatní mají možnost volit lehčí stopu, což je ale za cenu toho, že něco ztratíte na výsledném čase. Vezmu-li to ze svého pohledu, tak další erzeta může být naopak šlapavější a výhodnější pro mě, tím mám šanci si zase něco z času ubrat.

Pověz nám něco přímo o trati Bike Rally.

Trunda: Snažil jsem se vybrat to nejlepší z maratonské tratě a udělat opravdu všestranný závod. Osm měřených úseků, které po sečtení tvoří čtvrtinu závodu. Celková délka je tedy 30km a převýšení 1000m ukazuje, že enduro není jen o jízdě z kopce. Využil jsem traily na Resslu, Širáku a Hněvíně. Jsou tam nějaké novinky, něco je protažené nebo opravené. Trasu musí absolvovat všichni bez cizí pomoci a nastoupané kilometry se pomalu ale jistě podepisují na fyzičce a koncentraci do posledních erzet, přecijen je jich 8. Závod se pojede v neděli a pro všechny zájemce jsme připravili sobotní projížďku tratě. Ta proběhne v sobotu ve 14hodin od koupaliště pod Resslem, kde bude také letošní zázemí závodu.

Čím se Bike Rally  odlišuje proti ostatním závodům ze série?

Trunda: Hlavní asi bude, že traily v Mostě jsou zaměřeny na někoho komplexnějšího. Není to jen o jízdě z kopce, musíte hodně měnit rytmus, často řadit, za zatáčkou občas číhá nějaká záludnost (většinou v podobě stromu ), kde se musíte prosmýknout a široká řídítka jsou spíše na obtíž. Do kopce žádná erzeta sice není, ale fyzička tady bude hrát velkou roli. Šance na dobrý výsledek jsou hodně otevřené. Předpokládám, že to bude dosti vyrovnané a bude zajímavé sledovat kluky, kteří jsou zvyklí jezdit spíše v bikeparku, jak si poradí s tímto terénem.

Registrace probíhá na stránkách www.enduroserie.cz , Trasa závodu bude "odtajněna" v sobotu 5. října ve 14h. 


Fotogalerie k článku


Starší články:

 

Nenechte servis svého kola na jaro!


Máte problém s dopravou? Dopravu vašeho kola do servisu mimo sezónu jsme ochotni zajistit. Stačí jen zavolat a dohodnout kdy a kam máme dojet. Kontakt na servis: 603 819 930. Mimo sezónu má mechanik...zobrazit celý článek

Dětská kola



Dárkové poukazy



Crussis



Z každého kola umíme udělat elekrokolo.


I takhle může vypadat elekrokolo. ...zobrazit celý článek

Úschovna kol v KL sportu.


Máte kolo nebo dokonce více kol, která se bojíte nechávat ve sklepě, a v bytě vám překážejí a to především v zimních měsících? Přijďte si uschovat kolo k nám. Dobu úschovy akceptujeme a je jen na Vás ...zobrazit celý článek

Zobrazit více nabídek


RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist