KL sport Most | Cyklo prodejna, jízdní kola a příslušenství, sportovní oblečení

04.05.2024 | Město Touškov
1. ČP cross-country (C1)
11.05.2024 | Most
EXTRÉM BIKE MOST

KL sport Most na MS 2024 v Táboře s vlajkou z roku 2001, kdy Tomáš Trunschka získal na MS v Táboře stříbrnou medaily.
Úvodní strana > Novinky > Srpen 2012 – Krušnohorské souboje na biku i silnici. >
09.09.2012 09:57:00

Srpen 2012 – Krušnohorské souboje na biku i silnici.

Druhá polovina prázdnin odstartovala Krušnohorským MTB QWERT maratonem, který se tentokrát z Litvínova přesunul do příjemného areálu sjezdovky na Meziboří. Stejně jako před rokem byl lákadlem především pro přespolní bikery průjezd funkčním lomem ČSA kolem obřích rypadel  a další důlní techniky. Ten ale musel být pro nepřízeň počasí na poslední chvíli zrušen, vzhledem k nočnímu vydatnému dešti byl důl natolik zabahněn, že jej nebylo možné projet. Dalším lákadlem, především pro eliťáky byly na české poměry tučné finanční odměny. No a jelikož eliťáci neměli vypsanou svoji kategorii, tak veškeré peníze amatérům vyfoukli. Nejblíže k lukrativním pozicím měli Láďa Škramlík (13.v nejnabitější kategorii AM1, navíc s proraženým pláštěm) a Karel Hurdálek (4. v AM2). Trať pod horami byla solidně zablácená, v úvodu se kvůli hojnému počtu startujících často ucpávala. Po prvním stoupání kolem zámku Jezeří, kdy se celé pole roztrhalo do menších skupinek, se už jelo velice dobře, k čemuž přispělo i příjemné letní počasí. Velkou porci smůly si vybral Jarda Hrubý, který nešťastnou náhodou skončil ve Flájském potoce s proraženým lýtkem. Naštěstí se mu dostalo rychlé pomoci týmových kolegů, kteří jej dopravili k silnici a za asistence Marka Nebesáře byl záchrankou  dovezen do nemocnice na šití. Celá tato sranda jej stála nejen umístění na podiu, ale i měsíční závodní pauzu. Barvy KL sportu na bedně nakonec hájil alespoň Pepa Nestler, který i přestože letos tolik netrénuje, dokázal na kratší trati dojet na třetím místě.

Zranění opět neminulo ani Lukáše Kalitu, tentokrát při tréninku vymetl díru v asfaltu a přivodil si pěkný „silniční lišej“. Naštěstí vše jen na povrchu, zlomeniny žádné. Lukáš Nestler se na rozdíl od let minulých zaměřil na delší tratě a v rámci evropské série MarathonMan Europe absolvoval maraton v německém Seiffenu.

Teplický Krušnoton byl letos jedním z vrcholů české silničářské sezony i zde jsme měli mezi 450ti startujícími své zástupce. Přestože junioři měli společnou kategorii s dospělými do 30ti let, na 110km trati dokázali naši Fanda Jandura (9. místo) a Tomáš Schühler (12. místo) závodit s těmi nejlepšími. Jediný zástupce KL Sportu, který si troufl na královskou 240km trať byl Michal Matoušek, do cíle dojel v čase 9h 30min. Smůlu si tentokrát vybral Roman Pelčík, když byl na 80. kilometru  ve sjezdu z Nové Vsi nahnán autem do škarpy a přišel tak o zadní kolo. Naštěstí se vše obešlo bez zranění.

Na malé intermezzo mezi krušnohorskými závody si další víkend odskočili junioři Lukáš Kalita a Tomáš Schühler na crosscountry do zámecké zahrady ve Svojkově. Zajeli 7. resp. 10. místo.  Pohár Peruna pokračoval poslední srpnovou sobotu dalším závodem – Vejprty Tour. Jediný zástupce KL Sportu Jarda Henych dojel do cíle po ráfku, takže i zde se nám lepila smůla na tretry.

Nedělní Krušnoborec na Klínech znamenal dlouhoočekávané prolomení srpnové smůly....a že to trvalo.... Jedenáctinásobně obsazená bedna mezi stovkou startujících snad ani nepotřebuje komentář, většina týmu si zde spravila chuť. Konkrétní umístění jsou k nalezení ve výsledcích, ale pro zajímavost - podíváme-li se na srovnání s loňským ročníkem, tak výrazná zlepšení jsou znát u Ládi Škramlíka,  Míry Veselého a Petra Vojtka. Absolutně největší posun ale zaznamenal Karel Jurča ml., když svůj loňský čas zlepšil o více než hodinu! Letní počasí a pohodová atmosféra na vrcholu klínské sjezdovky přispěly k příjemnému zakončení srpnových koloklání.

Tomáš Trunschka se po celý srpen věnoval výuce budoucích bikerů na dětském inline táboře, který probíhal na mosteckém Hipodromu. Vedle toho také pokračoval s přípravami na letošní nultý ročník Bike Rally Most, který se bude konat 7. října na Resslu. Chcete-li si vyzkoušet tak trochu jiný závod, než na jaké jsme u nás zvyklí, přihlaste se co nejdříve, počet startujících je limitován.

Starší články:

SERVIS - ceník

Ceník cykloservisu Příjem kol do opravy a jejich servis je prováděn po dohodě s mechanikem či v prodejně KL sport Most. Kola přijímáme do servisu čistá, bez odnímatelného příslušenství. Servis je p...zobrazit celý článek

Půjčovna e-kol Klíny

Z každého kola umíme udělat ELEKTROKOLO.

Kit pro stavbu EV kola - EVBIKE středový pohon (250W, 36V) Sada s motorem 36V a 250W pro pohon středové osy a kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí doplnit o akumulátor dle vašeho výběru a můžete ...zobrazit celý článek

Kosmík, lehké odrážedlo s nastavením sedla od 30 cm za super cenu.

Odrážedlo slouží nejen k nácviku rovnováhy pro jízdu na kole, ale jako plnohodnotný zdroj zábavy. Už žádné fňukání při procházce! Malý cyklista Vám bude pohodlně stačit třeba při cestě na nákup. A v s...zobrazit celý článek

Úschovna kol v KL sportu.

Máte kolo nebo dokonce více kol, která se bojíte nechávat ve sklepě, a v bytě vám překážejí a to především v zimních měsících? Přijďte si uschovat kolo k nám. Dobu úschovy akceptujeme a je jen na Vás ...zobrazit celý článek

I Jarda Jágr jezdí na e-kole Crussis.

...zobrazit celý článek

Zobrazit více nabídek

RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist