23.03.2024 | Sokolov - Michal
Jarní Bahno - 1
30.03.2024 | Karlovy Vary - U Goethovy rozhledny
Jarní Bahno - 2

KL sport Most na MS 2024 v Táboře s vlajkou z roku 2001, kdy Tomáš Trunschka získal na MS v Táboře stříbrnou medaily.
Úvodní strana > Novinky > Září 2012 – Pohár města Chomutova patří Mostu. >
08.10.2012 21:46:00

Září 2012 – Pohár města Chomutova patří Mostu.

Přestože se na konec letních prázdnin naši junioři moc netěší, na výsledcích Hasištějn Biku, který se jel jako „Mistrovství Poháru Peruna 2012“, to znát nebylo. V areálu Prunéřovského koupaliště se na   43km trati dařilo Lukáši Kalitovi, mezi juniory nenašel přemožitele. Úspěch KL sportu podpořil i druhý Tomáš Schühler. Jarda Hrubý po měsíční pauze způsobené zraněním nohy skončil mezi veterány na 3. pozici, mechanik týmu Jarda Henych 4. O den později pokračovala Severočeská amatérská liga domácím závodem ve Svinčicích. Na silnici překvapil biker Láďa Škramlík, který byl po závěrečném spurtu nakonec nejrychlejším borcem našeho týmu, v kategorii dospělých to stačilo na 4. místo. Bezproblémové vítězství mezi juniory si zajistil František Jandura, následovaný druhým Tomášem Schühlerem a třetím Lukášem Kalitou. Kategorii M60 vládl neporazitelný Josef Hanousek, v M50 dojel na třetí pozici Karel Hurdálek.

Jeden z nejhezčích českých maratonů (hned po tom našem) Rallye Sudety v Teplicích nad Metují bývá vrcholem maratonské sezony a ne jinak tomu bylo i letos. Atmosféru 115km dlouhého závodu zachytil na kameru připevněnou na řídítkách svého Authora Láďa Škramlík, který do cíle dorazil na 23. místě (DM19), když jako jediný z týmu dokázal výsledný čas stlačit pod 6 hodin. Následující místo obsadil Lukáš Nestler. V kategorii DM50 se dařilo Jirkovi Křížovi (5.) a s druhou kamerou jedoucímu Jardovi Hrubému (6.). Výrazné zlepšení ve srovnání s loňskými výsledky zaznamenali také Miroslav Veselý a Roman Pelčík. Na 60km trati jsme zásluhou našich juniorů získali vítězství v týmové soutěži, které vybojovala trojice Lukáš Kalita (3.), Tomáš Schühler (6.) a Karel Jurča (13.). Na Sudetech jsme měli želízko v ohni také mezi ženami, Eliška Křížová dojela do cíle na 4. místě. Tutéž sobotu vrcholila SAL závodem do vrchu Chomutov – Šebík. Naši silničáři měli práci usnadněnou díky poměrně slabé účasti, zde jsou výsledky v kategoriích: M50: Karel Hurdálek 1., Jaroslav Henych 3.; M60: Oldřich Hacaj 2.; J: František Jandura 1.

S nástupem podzimu závodů pomalu ubývá, tak je také čas na nějaký ten bikový výlet. Část týmu se byla během následujícího víkendu projet Českým středohořím – cílem byl vrch Raná. O týden později, kdy si Jirka Kříž a Jarda Hrubý dopřáli závodění s Eddy Merckxem na silnici v Rakousku, jsme se jeli turistickým tempem podívat na cyklokros do Chomutova.

Konec září byl ve znamení regionálních závodů. Přestože závodní tratě byly zablácené, počasí se nakonec umoudřilo a po celý prodloužený víkend panovalo příjemné babí léto. V pátek na Sv. Václava se konal  tradiční Sayfyho memoriál. Na rychlých okruzích okolo duchcovské Barbory dominovali junioři Lukáš Kalita (1.) a  Tomáš Schühler (2.). V silně obsazené kategorii Elite uspěli Láďa Škramlík (3.) a Míra Veselý (5.). Sobotní 9. ročník závodu Chomutov Tour byl zcela v režii KL sportu. Při závěrečném vyhlášení v areálu 2. Mlýna se nám naskytl pěkný pohled na stupně vítězů. Lukáš Kalita se stal celkovým vítězem a získal putovní pohár (který je skoro větší než on sám). Za sebou nechal těsně druhého Tomáše Schühlera a třetího Láďu Škramlíka. V kategorii M50 opět na bedně nechyběli Jarda Henych (2.) a Jarda Hrubý (3.).

Starší články:

SERVIS - ceník

Ceník cykloservisu Příjem kol do opravy a jejich servis je prováděn po dohodě s mechanikem či v prodejně KL sport Most. Kola přijímáme do servisu čistá, bez odnímatelného příslušenství. Servis je p...zobrazit celý článek

Půjčovna e-kol Klíny

Z každého kola umíme udělat ELEKTROKOLO.

Kit pro stavbu EV kola - EVBIKE středový pohon (250W, 36V) Sada s motorem 36V a 250W pro pohon středové osy a kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí doplnit o akumulátor dle vašeho výběru a můžete ...zobrazit celý článek

Kosmík, lehké odrážedlo s nastavením sedla od 30 cm za super cenu.

Odrážedlo slouží nejen k nácviku rovnováhy pro jízdu na kole, ale jako plnohodnotný zdroj zábavy. Už žádné fňukání při procházce! Malý cyklista Vám bude pohodlně stačit třeba při cestě na nákup. A v s...zobrazit celý článek

Úschovna kol v KL sportu.

Máte kolo nebo dokonce více kol, která se bojíte nechávat ve sklepě, a v bytě vám překážejí a to především v zimních měsících? Přijďte si uschovat kolo k nám. Dobu úschovy akceptujeme a je jen na Vás ...zobrazit celý článek

I Jarda Jágr jezdí na e-kole Crussis.

...zobrazit celý článek

Zobrazit více nabídek

RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist