KL sport Most | Cyklo prodejna, jízdní kola a příslušenství, sportovní oblečení

04.05.2024 | Město Touškov
1. ČP cross-country (C1)
11.05.2024 | Most
EXTRÉM BIKE MOST

KL sport Most na MS 2024 v Táboře s vlajkou z roku 2001, kdy Tomáš Trunschka získal na MS v Táboře stříbrnou medaily.
Úvodní strana > Novinky > Duben 2013 – Vokoun rozjel rakouský mejdan >
01.05.2013 00:10:00

Duben 2013 – Vokoun rozjel rakouský mejdan

Zima se letos držela zuby, nehty, ale nakonec jsme se dočkali, cyklistická sezona konečně začala a tak je nejvyšší čas napsat první letošní report. Asi nejpilnějším bikerem KL sportu bude dlouholetý člen týmu Honza Vokoun, který se rozhodl se svým Stumpjumperem, osazeným jednopřevodníkem XX1, objet kompletní rakouský pohár XCO v kategorii Masters. První závod jel již koncem března (tedy v podstatě ještě v zimním počasí) v Langenlois a zde vybojoval 7. místo. Druhý závod se konal v italském Nalles na fyzicky i technicky náročné trati (5 kol s převýšením 270m), kde se dalo předjíždět v podstatě jen v zaváděcím kole. Na start z poslední řady bylo 8. místo pokračováním slibného začátku.

Pouhých 10 vteřin dělilo Honzu od 3. místa na Ötztaler Mountainbike Festivalu v Haimingu. „Neskutečně nádherná technická trať namotaná v lese byla z 80 % po kořenech s krátkými prudkými výjezdy, technickými sjezdy a nedávala prostor k chybám ani odpočinku. 3. místo jsem měl nadohled.....nicméně mi momentálně patří alespoň 3. příčka průběžného pořadí poháru a již příští týden mířím do Grazu.“

Kromě zahraniční účasti stíhá také silniční plzeňskou Giant ligu a v Novém Boru na MTB maratonu Bohemie, jenž měl být tréninkovým závodem, dosáhl na bednu – 3. místo v kategorii M30, ve finálním kopci si vychutnal „Giovana“ Novotného, na něhož nakonec zbyla brambora. Když k tomu připočteme poměrně slušnou účast a celkové 6. místo, smekáme klobouk a doufáme, že se bude dařit i nadále.

Klasikou počátku sezony je také karlovarské Jarní bahno. Seriál se skládá ze čtyř závodů – tři jsou organizovány jako klasické XC závody na cca 7 km dlouhých okruzích a posledním je MTB časovka na cca 17 km dlouhé trati. I zde byly dresy KL sportu vidět na předních pozicích. Mezi juniory bez problémů celkově zvítězil Petr Sůva. V kategorii M19-29 to bylo těsnější, po vítězné časovce, okořeněné pádem přes řídítka, si zajistil Tomáš Schühler celkové prvenství. Láďa Škramlík obsadil i přes chybějící jeden závod čtvrté místo se ztrátou 2 body na třetího.

Odstartovala také silniční Severočeská amatérská liga - časovkou v Louce u Litvínova. Karel Hurdálek v kategorii M50 zvítězil s více jak půlminutovým náskokem a průměrem těsně pod 40km/h. Petr Sůva mezi juniory skončil na třetí pozici.

Přípravy na letošní Extrém Bike Most se blíží do finále, jede se už 18. května, kdo ještě není přihlášený, má do 5. května možnost za nižší startovné! Po celé trati se hrabe, kope, uklízí, tak aby si závod, který je opět součástí Českého poháru, všichni pořádně užili.

Text: Pecho, fota: Pepíno, BoB, Vokoun, bike24.cz

Fotogalerie k článku

Starší články:

SERVIS - ceník

Ceník cykloservisu Příjem kol do opravy a jejich servis je prováděn po dohodě s mechanikem či v prodejně KL sport Most. Kola přijímáme do servisu čistá, bez odnímatelného příslušenství. Servis je p...zobrazit celý článek

Půjčovna e-kol Klíny

Z každého kola umíme udělat ELEKTROKOLO.

Kit pro stavbu EV kola - EVBIKE středový pohon (250W, 36V) Sada s motorem 36V a 250W pro pohon středové osy a kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí doplnit o akumulátor dle vašeho výběru a můžete ...zobrazit celý článek

Kosmík, lehké odrážedlo s nastavením sedla od 30 cm za super cenu.

Odrážedlo slouží nejen k nácviku rovnováhy pro jízdu na kole, ale jako plnohodnotný zdroj zábavy. Už žádné fňukání při procházce! Malý cyklista Vám bude pohodlně stačit třeba při cestě na nákup. A v s...zobrazit celý článek

Úschovna kol v KL sportu.

Máte kolo nebo dokonce více kol, která se bojíte nechávat ve sklepě, a v bytě vám překážejí a to především v zimních měsících? Přijďte si uschovat kolo k nám. Dobu úschovy akceptujeme a je jen na Vás ...zobrazit celý článek

I Jarda Jágr jezdí na e-kole Crussis.

...zobrazit celý článek

Zobrazit více nabídek

RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist