KL sport Most | Cyklo prodejna, jízdní kola a příslušenství, sportovní oblečení

Nejbližší závody...

Porubajk
04.05.2024 | Město Touškov
1. ČP cross-country (C1)

KL sport Most na MS 2024 v Táboře s vlajkou z roku 2001, kdy Tomáš Trunschka získal na MS v Táboře stříbrnou medaily.
Úvodní strana > Novinky > Specialized Extrém bike 2008 vyhrál Vokrouhlík. >
10.06.2008 21:18:00

Specialized Extrém bike 2008 vyhrál Vokrouhlík.

Druhý závod Znovín Znojmo Českého poháru v MTB maratonu se jel jako Specialized Extrém bike v Mostě.

Na fyzicky a hlavně technicky náročné trati dlouhé necelých devadesát kilometrů triumfoval Tomáš Vokrouhlík z Factor Bike Teamu. Druhé místo vybojoval po výborném finiši domácí biker v dresu České spořitelny MTB Tomáš Trunschka. Bronz získal Ondřej Zelený (Michelin Specialized). Z žen si nejlépe vedla Pavla Nováková z Merida Biking Teamu. Kategorii Hobby na dlouhé trati vyhrál Radoslav Šíbl z Holešova, M30 (muži 30-39 let) Václav Šafránek (Big shock kolo krám) a M40 (muži 40 let a starší) vyhrál domácí biker Karel Hurdálek (KL sport Most).

Kratší trať KLASIK se stala kořistí Pavla Lineta (Bike Park Most) a jako první žena se v cíli objevila domácí juniorka Klára Nestlerová (KL sport Most), která byla o víc jak 16 minut rychlejší než vítězka kategorie žen Petra Janovská (Factor Bike Team) druhé místo v juniorkách patří Kateřině Hosákové opět z mosteckého KL Sportu. V juniorech byl nejrychlejší Jirka Kalivoda (KC Koperativa SG Jablonec), kategorii Mk30 (30-39 let) vyhrál Láďa Macas (Moto+Kolo Litvínov) a Mk40 Petr Hofman (Rock Machine Cyklomax). V této kategorii byl opět úspěšný domácí tým kde druhé a třetí místo obsadili Pepa Nestler a David Král (oba KL sport Most). Vítězem kategorie Mk50 (50 let a starší) se stal opět domácí biker Jarda Henych (KL sport Most).

Letos nejvíce obsazená byla trasa Hobby na 24 km. Vítězem tohoto závodu se stal Jiří Kotlík (Ramala Rakovník). V kategorii chlapců do 14 let zvítězil Jirka Švorc (Big shock kolo krám), Veronika Hudečková (Ski klub Šumava) vyhrála stejnou věkovou kategorii v dívkách. Kategorii 15-16 let  vyhrál v chlapcích Matěj Volf (MS Auto), domácí Jakub Hink obsadil čtvrté místo a dívkách vyhrála Lucie Müllerová (TTT Teplice) před domácí bikerkou Jitkou Jeníkovou (KL sport Most). V ženské kategorii od 17 do 40 let byla nejrychlejší Renata Zatloukalová (KL sport Most). Nejrychlejším mužem  od 40 do 49 let se stal Tomáš Černý z Dobroměřic a v ženách nad 40 let zvítězila Iva Hlaváčová (Oceloví letci). V mužích nad 50 let zvítězil Vilém Vrána (Řezníci) a vynikající druhé místo obsadil domácí biker Josef Vanžura (KL sport Most), který den po závodu slaví 65 narozeniny. GRATULUJI!!!

Pepovi a jeho ženě můžete poděkovat za perfektně označenou trať Hobby, několikrát zajížděli se značkami a barvou až z Pyšné k nám do Mostu značit. Tento pátek si při jednom přejezdu zapomněl Pepa naložit přední kolo od svého bika do auta. Našel-li někdo toto kolo, prosím o informaci, buď v KL sportu nebo na 737 063 836 (Pepa dokonce nabízí odměnu).

Mládež do 12 let jela svůj maraton na 6 km. Nejrychlejší na této trati byl Jakub Šulc (Bike and ski Bakajda), druhé místo obsadil Vojta Kočí z Ostrova a třetí dojel Vojta Hradecký z Meziboří. První dívka v cíli na této trase byla teprve osmiletá Markéta Vaicová z Plzně, která obsadila 5.místo v celkovém pořadí.

Tradiční soutěž o nejtěžší tým vyhráli Řezníci, třináct řezníků vážilo 1208 kg. Neporazil je ani 20-ti členný tým HC Most, který s váhou 1116 kg skončil na druhém místě a třetí Blouding team vážil 750 kg.

Další ztráty a nálezy:
Našel se počítač Auhor a V400, přilba  a mobilní telefon bez zadního krytu.
Chybí nám několik čipů. Prosím závodníky, kteří zapomněli čip vrátit, aby tak co nejdříve učinili.

Letošní Extrém bike nebyl extrémní jen pro závodníky ale i pro pořadatele. Počáteční vedro a hlavně bouřka s kroupami v závěru závodu udělala na trati hotové peklo. Slyšel jsem jak jedna z pořadatelek říká, že se bouřky bojí i doma a přesto vydržela na svém stanovišti v lese.

ZA POŘADATELE KL SPORT MOST DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ NÁM POMOHLI ÚSPĚŠNĚ ZVLÁDNOUT SEDMÝ ROČNÍK MARATONU SPECIALIZED - EXTRÉM BIKE MOST.

Kompletní výsledky najdete zde.

Fotogalerii, kterou budeme ještě průběžně doplňovat a upravovat najdete zde.

Případné připomínky k závodu můžete sdělit v diskuzi zde.

Starší články:

SERVIS - ceník

Ceník cykloservisu Příjem kol do opravy a jejich servis je prováděn po dohodě s mechanikem či v prodejně KL sport Most. Kola přijímáme do servisu čistá, bez odnímatelného příslušenství. Servis je p...zobrazit celý článek

Půjčovna e-kol Klíny

Z každého kola umíme udělat ELEKTROKOLO.

Kit pro stavbu EV kola - EVBIKE středový pohon (250W, 36V) Sada s motorem 36V a 250W pro pohon středové osy a kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí doplnit o akumulátor dle vašeho výběru a můžete ...zobrazit celý článek

Kosmík, lehké odrážedlo s nastavením sedla od 30 cm za super cenu.

Odrážedlo slouží nejen k nácviku rovnováhy pro jízdu na kole, ale jako plnohodnotný zdroj zábavy. Už žádné fňukání při procházce! Malý cyklista Vám bude pohodlně stačit třeba při cestě na nákup. A v s...zobrazit celý článek

Úschovna kol v KL sportu.

Máte kolo nebo dokonce více kol, která se bojíte nechávat ve sklepě, a v bytě vám překážejí a to především v zimních měsících? Přijďte si uschovat kolo k nám. Dobu úschovy akceptujeme a je jen na Vás ...zobrazit celý článek

I Jarda Jágr jezdí na e-kole Crussis.

...zobrazit celý článek

Zobrazit více nabídek

RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist