KL sport Most | Cyklo prodejna, jízdní kola a příslušenství, sportovní oblečení

Nejbližší závody...

Porubajk
04.05.2024 | Město Touškov
1. ČP cross-country (C1)

KL sport Most na MS 2024 v Táboře s vlajkou z roku 2001, kdy Tomáš Trunschka získal na MS v Táboře stříbrnou medaily.
Úvodní strana > Novinky > Specializad - Extrém bike 2009 vyhrál Tomáš Trunschka. >
23.05.2009 20:36:00

Specializad - Extrém bike 2009 vyhrál Tomáš Trunschka.

Za krásného slunečného počasí se v Mostě konal 8. ročník závodu Specialized Extrem bike Most. Po loňském zázemí ve školním areálu VŠFS letos opět rozevřel svojí pohostinou náruč areál hipodromu. Trať tentokrát perfektně připravil Tomáš Trunschka spolu s pomocí boží. Páteční průtrž mračen totiž dodala trati ten správný náboj. Avšak sobotní prosluněné ráno slibovalo všem nevšední zážitek. V 10 hodin jako první vyrazilo na 64 km dlouhou trať 156 extrémistů. V jejich patách odstartovalo 60 minibikerů, pouze s  desetiminutovým odstupem. Chvíli dýchali extrémistům na záda, ale pak se rozhodli, že přeci jenom dlouhou trať nepojedou a o něco (o 58 km) si ji zkrátili. Chvíli před dvanáctou pak proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků jejich snažení. Do cíle dorazil první minibiker Matyáš Krumplhanzl. A v pravé poledne vyrazilo na 32 km dlouhou trať 266 hobíků. Jako poslední na svoji půl kilometru dlouhou trať vyrazilo přes 30 dětí v půl třetí odpoledne. Mezitím již první extrémisti a hobíci byli v cíli. Extrém bike vyhrál Tomáš Trunschka pod heslem trať postavil, projel a zvítězil. Za ním dorazil druhý Tomáš Vokrouhlík, třetí dojel Martin Horák. Z hobíků byl absolutně nejrychlejší Daniel Pašek, druhý Roman Zvolský (pouze o 1 sekundu "pomalejší") a třetí dojel František Havlíček, rovněž jen s malým odstupem. Po dojezdu do cíle každý zavodník, poté co začal vnímat okolí,  zkusil své štěstí v tombole. Díky štědrým sponzorům si mohl vylosovat některou ze 150 cen. Hlavní výhra byla cena věnovaná firmou Specialized - top model horského kola Hardrock Pro. Pořadatelé připravili tombolu opravdu zodpovědně - hlavní cena odolávala úsilí losujících závodníků až do chvíle, než zhruba po 6 hodinách do osudí vnořil svoji ruku Míra Suchý junior po absolvování extrémní tratě. V tom okamžiku mělo kolo Specialized Hardrock Pro svého majitele. Pořadatelský tým zcela nezištně doufá, že Míra Suchý senior - ředitel hipodromu - zůstane bikovým závodům nakloněn i v příštích letech.

Počasí bikování přálo celý den, jen ten vítr mohl být o něco menší. Tak jako skoro pokaždé celým maratonem perfektně a obětavě slovem provázela Marcela Hrubá. Kromě vlastního maratonu probíhal i doprovodný program - jako bylo oblíbené lezení na pivní bedny - největší borec pokořil 24 beden. Populární soutěž o nejtěžší tým s lákavou výhrou 50 piv tentokrát vyhrál Pivošlav Litvínov s celkovou váhou 1736 kg. Bikeři i diváci se mohli občerstvit v Konibaru, případně dokoupit cyklistické vybavení v přilehlých stáncích. Obávaný Krpál tentokrát vyjeli 3 borci - jako první tento šílený kopec vyšlápl Martin Horák, za ním v patách Mario Nebesář, poslední, komu se to letos podařilo, byl David Král. Tito tři borci mají příští rok startovné se slevou 50%. Celý závod proběhl bez vážnějších úrazů, jen jeden biker měl smůlu a po pádu musel být odvezen k ošetření do nemocnice. Pořadatelé velmi děkují Vaškovi Vokatému z týmu Specialized Eastern Europe za rychlou a nezištnou pomoc tomuto závodníkovi.

Podle prvních ohlasů bikerů bezprostředně po dojezdu do cíle se všem závod velmi líbil. Extrémisti zvláště oceňovali hlasité povzbuzování a bouřlivé ovace náhodných diváků - evidentně čímsi posilněných účastníků technopárty v Bílém kaňonu. Velkou pochvalu a velký dík je nutné vyslovit hlavnímu strůjci celé akce Jardovi Hrubému a početnému týmu dobrovolných organizátorů, bez jejichž obětavé práce by se maraton vůbec neuskutečnil. Letošní ročník (podle Jardy už prý zase ten poslední) skončil - ale my voláme - ať žije ročník devátý!

Starší články:

SERVIS - ceník

Ceník cykloservisu Příjem kol do opravy a jejich servis je prováděn po dohodě s mechanikem či v prodejně KL sport Most. Kola přijímáme do servisu čistá, bez odnímatelného příslušenství. Servis je p...zobrazit celý článek

Půjčovna e-kol Klíny

Z každého kola umíme udělat ELEKTROKOLO.

Kit pro stavbu EV kola - EVBIKE středový pohon (250W, 36V) Sada s motorem 36V a 250W pro pohon středové osy a kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí doplnit o akumulátor dle vašeho výběru a můžete ...zobrazit celý článek

Kosmík, lehké odrážedlo s nastavením sedla od 30 cm za super cenu.

Odrážedlo slouží nejen k nácviku rovnováhy pro jízdu na kole, ale jako plnohodnotný zdroj zábavy. Už žádné fňukání při procházce! Malý cyklista Vám bude pohodlně stačit třeba při cestě na nákup. A v s...zobrazit celý článek

Úschovna kol v KL sportu.

Máte kolo nebo dokonce více kol, která se bojíte nechávat ve sklepě, a v bytě vám překážejí a to především v zimních měsících? Přijďte si uschovat kolo k nám. Dobu úschovy akceptujeme a je jen na Vás ...zobrazit celý článek

I Jarda Jágr jezdí na e-kole Crussis.

...zobrazit celý článek

Zobrazit více nabídek

RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist