KL sport Most | Cyklo prodejna, jízdní kola a příslušenství, sportovní oblečení

27.04.2024 | Ostrava Poruba
Porubajk
04.05.2024 | Město Touškov
1. ČP cross-country (C1)

KL sport Most na MS 2024 v Táboře s vlajkou z roku 2001, kdy Tomáš Trunschka získal na MS v Táboře stříbrnou medaily.
Úvodní strana > Novinky > Sezóna 2007 a bikeři Klubu Lannutti Most >
30.09.2007 18:32:00

Sezóna 2007 a bikeři Klubu Lannutti Most

Poslední závod Českého poháru byl odstartován 8.září v Teplicích nad Metují. 13.ročník jednoho z nej... maratonů u nás "SPECIALIZED RALLYE SUDETY 2007" nebyl pro náš tým zrovna šťastný.

Finále ČP je tedy za námi, konec sezóny se blíží a tak můžeme začít bilancovat. Hlavně díky výsledkům Tomáše Trunschky můžeme letošní sezónu hodnotit jako velice úspěšnou.

Karpatz MTB marathon
/ MME / Karpatz (POL) 1.5.2007 / 1046 startujících
Trunda zahájil sezónu vynikajícím druhým místem v polské Karpaczi, kde se jel první ze čtyř závodů seriálu MarathonMan - Europe 2007.  Za druhé místo na trase Giga 91km získal 10000 bodů do celkového hodnocení. Na stejné trase dojel Jarda Hrubý na 62.místě (8201 bodů/1.místo v kategorii M50). Na trase Mega 52 km obsadil Petr Vojtek 122.místo (7161 bodů/11.místo v kategorii M40), Petr Junek  163.místo (6840 bodů/15.místo v kategorii M40) a Jirka Hauser 212.místo (6592 bodů/20.místo v kategorii M40).

Výsledky - Karpatz MTB marathon: Giga 91 km  Mega 52 km

Kelly´s Malevil Cup / ČP / MME / Heřmanice 12.5.2007 / 1395 startujících
Tomáš Trunschka svým 4.místem na Malevilu dostává do vedení seriálu MarathonMan - Europe a zároveň vyjíždí první body do Českého poháru. Na pěkném 38.místě dojíždí Karel Hurdálek (3.misto/M40) a osmdesátý je Jarda Hrubý (1.místo/M50). Na trase 62 km dojíždí Jarda Henych na 41.místě (4.místo/M40), Petr Vojtek je 116 (13.místo/M40), Petr Junek 168 (25.místo/M40) a Jirka Hauser 220 (34.místo/M40) všichni KLUB LANNUTTI MOST. Z mosteckých bikerů byl na Malevilu ještě Jirka Duchek, který dojel na 25.místě (5.místo/M30) a Míra Veselý 151.místo (50.místo/M30).

Výsledky ČP - Kelly´s Malevil Cup: 102 km    62 km

Specialized Extrém bike Most / ČP / Most 26.5.2007 / 461 startujících
O 14 dnů později se Tomáš druhým místem na domácím Extrém biku ujímá i vedení Českého poháru. Hrubý dojíždí na 37.místě(4.misto/M40). Nejlepším domácím bikerem na trase Klasik je Luboš Krátký 14.místo (5.misto/M30), na 16.místě dojíždí David Král (6.místo/M30), 26 je Petr Boháček  (4.místo/M40), 28 Jirka Kříž (5.místo/M40), 31 Jarda Henych (6.místo/M40) a na 32.místě dojel nováček týmu Lannutti Petr Strolený (11.místo/M19-29).
V průběžném pořadí ČP je v kategorii M40 Hrubý na 3.místě a Karel Hurdálek zůstává pátý, i když závod v Mostě nedokončil.

Výsledky ČP - Specialized Extrém bike Most: Extrém 86 km   Klasik 52 km   Hobby 23 km

Apache bikemaraton / ČP / Mistrovství ČR / Úpice 23.6.2007 / 761 startujících
23.června na Mistrovství ČR v Úpici dojíždí Trunda po defektu na desátém místě, ale stále zůstává ve vedení naší nejvyšší maratónské soutěže. Hrubý dojíždí na 76.místě a vyhrává kategorii M50, 124 je Boháček (17.místo/M40), 178 Junek (24.místo/M40) a 186 Jirka Hauser (29.místo/M40). Strolený dojel na trase 58 km na 39.místě.
V průběžném pořadí ČP se posouvá Hrubý na 2.místo, Boháček je 44, Junek 60 a Hauser 69.

Výsledky ČP - MČR Úpice Apache bikemaraton: 103 km   58 km   32 km

Salzkammergut MTB Trophy / MME / Bad Goisern (AUT) 14.7.2007 / 1126 startujících
Maximální počet bodů do MarathonMan - Europe si Trunda připsal za první místo na nejdelší 200 km trase Salzkammergut Trophy v rakouském Bad Goisernu. Výsledky ostatních Severočechů si můžete prohlédnout zde.

Výsledky Salzkammergut Trophy:  209 km   110 km

Mistrovství ČR v cross-country  / Zadov 21.7.2007
Mezi maratony si Trunda odskočil na Mistrovství ČR v cross-country na šumavský Zadov, kde obsadil pěkné desáté místo.

Výsledky MČR cross-country Zadov: Elita a pod23

Kellys Beskyd Tour / ČP / Frenštát p/R 28.7.2007 / 368 startujících
Na dalším maratónském Českém poháru Kellys Beskyd Tour 2007 je lepší než Trunda opět jen Olda Hakl z Meridy, ale Tomáš i nadále zůstává ve vedení seriálu. Hurdálek dojíždí na pěkném 15.místě (3.místo/M40), Hrubý je 20 (6.místo/M40), Kříž 42 (10.místo/M40) a Hauser 73 (17.místo/M40). Strolený na trase dojíždí na 39.místě.
V průběžném pořadí ČP zůstává Hrubý na 2.místě, Hurdálek postoupil z 11.místa na šesté, Hauser z 69 na 23 a Jirka Kříž se za body z jednoho závodu dostává na 34.místo.

Výsledky ČP - Kellys Beskyd Tour:  90 km    45 km

Erzgebirgs-Bike-Marathon / MME / Seiffen (GER) 5.8.2007 / 1146 startujících
Třetí místo si Tomáš vybojoval na nejstarším německém maratonu Erzgebirgs-Bike-Marathon. Petr Vojtek dojel na 139 (13.místo/M40) a Jirka Hauser na 219.místě (23.místo/M40). Na sedmdesátce dojel Junek 114 (9.místo/M40).
Fotograf Petr Hendrich zachytil nešťastný pád Jardy Hrubého, který zde se zlomenou klíční kostí předčasně ukončil letošní sezónu.

Výsledky Erzgebirgs-Bike-Marathon: Long 100 km   Classic 70 km   Short 40 km

Z německého městečka Seiffen odjíždí Tomáš Trunschka jako vítěz seriálu MarathonMan - Europe 2007.
V celkovém hodnocení tohoto mezinárodního seriálu (POL, CZE , AUT, GER) byl Jarda Hrubý 31, Petr Vojtek 69, Petr Junek 89 a Jirka Hauser 92.

Výsledky: MarathonMan - EUROPE 2007

Galaxy Cyklošvec Maraton / ČP / Písek 18.8.2007 / 595 startujících
Na fotografii můžete vidět tvrdý boj o body a páté místo při ČP v Písku mezi prvním a druhým mužem v celkovém průběžném pořadí.
Vedoucím závodníkem Českého poháru zůstává i po píseckém závodu Tomáš Trunschka (KL MOST).
O celkovém vítězi se tedy rozhodne až na Sudetech, kdy Trundu mohou o první místo připravit jen dva závodníci, Oldřich Hakl nebo Jan Jobánek (oba MERIDA BIKING TEAM).
Silničář Jarda Vágner si půjčil bika a bylo z toho pěkné 76.místo, 86 (30.misto/M30) dojel David Král, 95(14.misto/M40) Jirka Kříž a 134 (19.misto/M40) Jirka Hauser.
V průběžném pořadí ČP zůstává Hrubý na 2.místě, Hurdálek je 8, Kříž 17 a Hauser 18.

Výsledky ČP Galaxy Cyklošvec Maraton Písek:  102 km   45 km

Specialized Rallye Sudety / ČP / Teplice nad Metují 8.9.2007 / 731 startujících
Boj o první místo tedy pokračuje 8.září v pískovcových skalách v okolí Teplic n/M. Po padesáti km se velké pole závodníků roztrhalo na malé skupinky. Ve vedení se střídá Tomáš Vokrouhlík a Olda Hakl, osamocený Trunda za nimi jezdí se ztrátou 30 vteřin až tří minut. Asi na 90 kilometru Tomáš svého největšího soupeře dojíždí a i když Olda má krizi, bojuje a dalších 10 km je stále na dohled. Za pět a půl hodiny dojíždí do cíle 123 km dlouhého nejprestižnějšího domácího závodu Tomáš Trunschka (Klub Lannutti Most) na vynikajícím druhém místě, jen necelé tři minuty za vítězným Tomášem Vokrouhlíkem (Top Ten Factor Teplice). Na třetím místě se ztrátou 8:21minut je v cíli Sudet Oldřich Hakl (MERIDA BIKING TEAM). I když ke konci závodu Oldovi došly síly, nebyl na blízku žádný biker, který by se vklínil mezi něj a Trundu a tak mu jeho bodový zisk za třetí místo stačil k tomu, aby Tomáše sesadil s prvního místa v celkovém pořadí.
Letošní finále ČP pro náš tým nebylo nejšťastnější, Trunda přišel o první místo Jarda Hrubý spadnul z druhého až na čtvrté, Petr Vojtek před posledním výjezdem zabloudil a přijel do cíle z druhé strany.
Největším smolařem letošních Sudet byl však Jirka Kříž, kterému ve sjezdu na první občerstvovačku vběhla do cesty srna a on o ní rozdělil svého karbonového Epica na dva kusy a dopadl na kolena tak nešťastně, že se z broumovské nemocnice vrátil o berlích a s ortézou.

Výsledky ČP Specialized Rallye Sudety :   123 km   63 km   36 km

Výsledky Českého poháru MTB maratonů -  Znovín MTB cup 07:

MUŽI ELITA    ŽENY   MUŽI HOBBY    MUŽI 30-39let    MUŽI 40 let a starší

Starší články:

SERVIS - ceník

Ceník cykloservisu Příjem kol do opravy a jejich servis je prováděn po dohodě s mechanikem či v prodejně KL sport Most. Kola přijímáme do servisu čistá, bez odnímatelného příslušenství. Servis je p...zobrazit celý článek

Půjčovna e-kol Klíny

Z každého kola umíme udělat ELEKTROKOLO.

Kit pro stavbu EV kola - EVBIKE středový pohon (250W, 36V) Sada s motorem 36V a 250W pro pohon středové osy a kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí doplnit o akumulátor dle vašeho výběru a můžete ...zobrazit celý článek

Kosmík, lehké odrážedlo s nastavením sedla od 30 cm za super cenu.

Odrážedlo slouží nejen k nácviku rovnováhy pro jízdu na kole, ale jako plnohodnotný zdroj zábavy. Už žádné fňukání při procházce! Malý cyklista Vám bude pohodlně stačit třeba při cestě na nákup. A v s...zobrazit celý článek

Úschovna kol v KL sportu.

Máte kolo nebo dokonce více kol, která se bojíte nechávat ve sklepě, a v bytě vám překážejí a to především v zimních měsících? Přijďte si uschovat kolo k nám. Dobu úschovy akceptujeme a je jen na Vás ...zobrazit celý článek

I Jarda Jágr jezdí na e-kole Crussis.

...zobrazit celý článek

Zobrazit více nabídek

RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist