KL sport Most | Cyklo prodejna, jízdní kola a příslušenství, sportovní oblečeníKološkola Tomáš Trunschka

Nejbližší závody...

20.06.2020 | Most - Hipodrom
SPECIALIZED - EXTRÉM BIKE MOST (ŠKODA AUTO ČP-XCM) Nova cup
16.08.2020 | Svinčice u Mostu
Svinčické okruhy (SAL)

Úvodní strana > Propozice závodu >

Propozice závodu

ŠKODA AUTO ČESKÝ POHÁR V MTB MARATONU

SPECIALIZED - EXTRÉM BIKE MOST 2020

NOVA CUP 2020

Termín: Sobota 20.6.2020
Pořadatel: KL sport Most, tř. Budovatelů 2924/19 Most
Spolupořadatel: Středisko volného času a Policie ČR Most
Ředitel závodu: Tomáš Trunschka

Příjezd

Zázemí Extrém biku je v dostihovém areálu mosteckého hipodromu. Při příjezdu od Prahy a Ústí n/L odbočíte na prvním nájezdu před městem na obchvat směrem na Žatec/Plzeň a objedete celý Most. Za třetím kruhovým objezdem (na který se také dostanete výpadovkou na Plzeň podél tramvaje od středu města) a benzinovou pumpou odbočíte z hlavní silnice vlevo a asi po 500 m vjedete do areálu  Hipodromu (viz mapa).
Při příjezdu od Plzně odbočíte na první odbočce za tabulí Most vpravo a dále viz výše.
GPS: Loc: 50°28'29.031"N, 13°38'32.645"E

Prezentace

Hipodrom - správní budova v pátek 19.6.2020 od 17:00 do 21:00 hodin, pro předem přihlášené i v sobotu 20.6.2020 od 8:00 hodin. Výdej startovních čísel končí půl hodiny před startem jednotlivých kategorií.


Start a cíl: Hipodrom Most - Velebudice

Časový plán

10:00 - start EXTRÉM (A) 72 km / (B) 56 km
10:10 - start SuperMinibike (bikeři 8 let a mladší)
10:30 - start MINIBIKE 6 km (bikeři 9 - 12 let)
11:40 - start EXTRÉM (C) 35 km
11:45 - vyhlášení MINIBIKE 6 km
15:30 - slavnostní vyhlášení výsledků


Kategorie


Jednotlivé závody SuperMinibiku jsou rozdělené do kategorií podle věku a je jedno jestli pojedou na kole nebo odrážedle.

Vyhlášení výsledků SuperMinibiku bude do 30 minut po dojetí poslední kategorie. Účastníci SuperMinibiku mají svojí tombolu, pokud se včas přihlásí dostanou i tričko, ale neobdrží stravenky.

Pravidla pro vlastníky licence ČSC.

V hlavní kategorii MEL startují všichni muži pouze s licencí ČSC kategorie ELITE 19 let a více. (při žádosti o licenci ČSC si pětatřicetiletý a starší závodník může zvolit kategorii ELITE nebo MASTERS). Ve všech ostatních kategoriích mohou startovat závodníci s licencí i bez licence ČSC.

Upozornění pro závodníky: Závodník může být hodnocen pouze v jedné kategorii. Závodník si při svém prvním startu v ČP XCM musí zvolit kategorii, ve které chce startovat. Během sezóny závodník nesmí tuto kategorii měnit.

Závodníci bez licence ČSC budou automaticky zařazeni do kategorií podle věku.

Možnost výběru trasy během závodu.

Účastník Extrém biku má opět možnost výběru trasy během závodu. Na čtyřicátém osmém kilometru se může každý rozhodnout zda absolvuje celou trasu závodu nebo odbočí do cíle a bude klasifikován jen na kratší trase Extrém 56km. V tomto případě však nepřijdete jen o cca sedmnáctikilometrový úsek s dnes již mezi českými bikery vyhlášenými sjezdy jako je Kaskáda, Koryto, nejobávanější sjezd Moira, Rokle nebo Pohádka, ale také o možnost zařazení do výsledků ŠKODA AUTO ČP XCM.

Časový limit na 48 kilometru: 4 hodiny (14:00 h.).

Po 14:00 hodině již nebude možnost odbočit na dlouhou trasu Extrém 72 km.

Každý kdo jede kratší trasu je povinen odstranit samolepu 72 km

Samolepka na čísle (72km), kterou odstraní každý po odbočení na kratší trasu 56km, slouží k lepší orientaci pro diváky, fotografy a rozhodčí v cíli.

Možnost výběru trasy nemají JUNOŘI, kteří budou hodnoceni jen na kratší trase Extrém (B) 56km.

Přihlášky

 • on-line zde >>>

Pokud se přihlásíte a zaplatíte:

 • do 1.6.2020 nejlevnější startovné / zařazení do startovní vlny podle výkonnosti / jméno na čísle a pamětní tričko.
 • do 11.6.2020 za stejné startovné / budete zařazeni do startovní vlny podle výkonnosti, ale bez pamětního trička.
 • od 12.6.2020 nejdražší startovné / bez pamětního trička a bez nároku na zařazení do startovní vlny.

Nejpozději se můžete přihlásit při prezentaci v pátek 19.6.2020, kdy máte možnost za poplatek 100 Kč provést i změny v přihlášce (jiný závodník, délka trati).


StartovnéZaplaťte

 • v hotovosti v prodejně jízdních kol KL sport Most
 • převodem z Vašeho účtu nebo v hotovosti u pokladny bankovních ústavů na účet Poštovní spořitelny: KL Most o.s. č.ú.: 228 276 978 / 0300.
 • Foreign competitors, please use these payment information and pay with euros
  IBAN: CZ97 0300 0000 0002 2827 6978
  BIC: (SWIFT) CEKOCZPP 

Doklad o zaplacení vezměte s sebou k prezentaci pro případné reklamace.

Startovné obsahuje

Startovní číslo, upomínkové tričko, tombolu, občerstvení na trati a v cíli, mytí kol, výsledkový servis, kompletní zabezpečení tratě, sanitní vozy, zveřejnění fotografií na internetu.

Vrácení startovného je možné pouze do 1.6.2020 na základě písemné žádosti, přičemž bude sníženo o manipulační poplatek 50 Kč.

Občerstvení

První bufet na Matyldě je na 25 km (trasa C 16 km), dále každých cca 10 km. V cíli je pro každého připraveno teplé jídlo a nápoj.

Značení

Na trase maratonu je stálé značení žlutými šipkami na pevných bodech (stromy, sloupy, silnice atd.), které bude doplněno tabulkami ve stejné barvě. Dále budou použity PVC pásky s nápisem Specialized. Trať závodu (C) 35km a MINIBIKE je označena v místech, kde vede mimo hlavní trať Extrém biku modrými šipkami, přičemž místa, kde se tratě rozdělují a spojují, jsou označena orientačními tabulemi a zajištěna pořadateli.

Ceny

Na trase Extrém 72 km budou rozděleny finanční odměny dle pravidel ČP XCM. Muži kategorie Elita berou finanční odměnu jen v absolutním pořadí (Ženy v absolutním pořadí žen). V ostatních kategoriích budou odměněni vždy první tři závodníci věcnými cenami. Pokud budou v některé kategorii startovat méně než 4 závodníci, má pořadatel právo kategorie sloučit.

Bezprostředně po projetí cílem získá každý účastník možnost vylosovat si v tombole některou z dalších hodnotných cen.


Každý, komu se podaří vyjet 150 metrů dlouhý Krpál s padesátimetrovým převýšením ze Souše na Hněvín, získá dárek + čepičku od firmy Mapei.

Soutěž týmů

Na trase (C) 35km bude vyhodnocen nejtěžší tým "KOLOS" (součet váhy všech členů týmu). Každý, kdo chce být do této soutěže započítán, musí být v týmu řádně zaregistrován (přihlášen se stejným názvem týmu) a po projetí cílem se nechat zvážit oblečen tak, jak jízdu absolvoval (ten kdo závod nedojel nemůže být do celkové váhy týmu započítán!!!). Nejtěžší tým vyhrává 50 druhý 30 a třetí 20 piv.

Informace

Jaroslav Hrubý, tř. Budovatelů 2924/19, 434 01 Most
mobil: 603 81 99 30, e-mail: info@klmost.cz

Podmínky

Závod se jede za plného silničního provozu, na vlastní nebezpečí. Doporučujeme lékařskou prohlídku a individuální pojištění. Pořadatelé nehradí škody na zdraví a majetku vzniklé účastníkům v souvislosti se závodem.

Plná ochranná přilba je povinná!!!


RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist