KL sport Most | Cyklo prodejna, jízdní kola a příslušenství, sportovní oblečeníKološkola Tomáš Trunschka

Ukončené závody...

21.08.2022 | Svinčice u Mostu
Svinčické okruhy (SAL)
25.06.2022 | Most
EXTRÉM BIKE MOST - ČP MTB XCM

Nejbližší závody...

30.09.2023 | RALSKO - LETIŠTĚ HRADČANY
KPŽ - Ralsko MTB Tour ŠKODA AUTO
08.10.2023 | Telnice
Maraton - Adofofský dvůr

Výsledky Svinčice 2023: absolutně / kategorie

Foto Svinčice 23: Marta Schillerová / Pepa Schiller / Emil

Úvodní strana > Novinky > Závod NorthCape-Tarifa - Kuba Gsela úspěšně v cíli >
02.08.2022 15:59:00

Závod NorthCape-Tarifa - Kuba Gsela úspěšně v cíli

V době, kdy vrcholila naše příprava na 111 dojížděl Kuba Gsela do cíle extrémního závodu NorthCape-Tarifa.

Tady je e-mail, který nám poslal po dojezdu:

Přátelé, kamarádi,

uuff, byla to teda dlouhá cesta, která předcházela tomuhle e-mailu. =)

Jsem v cíli, mám za sebou 7.719 km, přes 121.000 nastoupaných metrů, 31 dní a 12 hodin...tyhle "čísla" v sobě mají spoustu zážitků, krásných momentů, setkání s milými lidmi, malých každodenních vítězství, ale i hodně sebeodříkání, stresu, stesku, strachu a pocity, že ten cíl je v podstatě nedosažitelný.

Tahle cesta (stejně jako ty předchozí) mě něčemu naučila, něco nového jsem se o sobě dozvěděl a měl jsem spoustu času nahlédnout do svého nitra, čas na myšlenky o sobě, o tom, kam směřuji a čeho chci v životě dosáhnout, stejně jako o tom, co budu dneska večer jíst a jestli se mě to debilní slunce chystá grilovat nebo jen pomalu dusit. =)

Být tak dlouho sám a podávat přitom fyzicky i psychicky náročný výkon není pro každého a já zjišťuji, že už to asi není ani pro mě. Stovky hodin na kole i mimo něj, jedinou mojí komunikací je telefonát s nejbližšími, ale většinu dne jsem byl sám. Posledních 14 dní s minimální komunikací s okolím – místními (Španělsko, Francie), kteří nemluví anglicky. Je to opravdu o velké sebe-izolaci, kterou se mi nechce znova podstupovat.

 15 zemí, každá trošku jiná, a přece byly všechny zajímavé a krásné. Spojuje je jedna trasa, která byla skvěle udělaná. Trasér/organizátor závodu se snažil vyhýbat se rušným silničním tahům a vzít nás na hezká a zajímavá místa. Což bylo někdy vykoupeno strašlivým stavem cest, které jsou na silničním kole v podstatě nesjízdné. Těžko se vysvětluje, jaký stres a trošku i bezmoc jsem cítil třeba v Litvě, kdy bylo v kuse asi 70 km špatných štěrkových cest, celou dobu jsem se bál úrazu, že poškodím kolo, taky jsem musel jet pomaleji než normálně a změna rytmu i tempa není vždycky příjemná záležitost. Ale poté se mi najedou všechno obrátilo a já se cítil, že to všechno zvládnu.

A tak to bylo každý den, den za dnem...stres, uvolnění, dosažení denního cíle, najíst, spát a pak zase znova...Eat, Sleep, Bike, Repeat.

Jak říká můj parťák: "zkušenost je nepřenosná". To je teda fakt, pocity a myšlenky, ať už dobré nebo špatné, které jsem v tu danou chvíli prožíval zůstanou pouze mě a beru je jako odměnu za odvedený výkon.

Nedá se vypíchnout konkrétní úsek, mám spoustu historek a zážitků, ale ty bych vám rád sdělil osobně nebo na nějakém veřejném povídání, které se chystá.

Nevynechám poděkování pár lidem, kteří pro mě hodně znamenají a v průběhu závodu nebo před ním mi pomohli a které nemohu nezmínit.

Kamča - moje žena a opora v běžném i bikepackerském životě. Kamča je hlavní důvod, proč se těším domů.

Parťák Jirka - víte, že Jirka je pro mě jedna z nejdůležitějších osob v životě, kterou jsem měl tu čest potkat. Jirka mi byl přítelem na telefonu. A nejenom při tomhle závodě mi zkrátka umí ukázat správný směr. Díky ti za to Parťáku a příště už společně, jo?

Děkuji i svojí mamce.

Mé díky patří Radovanovi, který mi pomohl realizovat sen o pořádné raketě na kolech, která mě dovezla do cíle. Nejde jen o tu samotnou pomoc, ale i přátelství a ochotu mi vyjít vstříc. Děkuji Tobě Rado, celé Tvojí rodině a všem kamarádům na Slovensko.

Díky Petru Šporovi za přípravu kola. Petr dokáže z kupičky hnoje, kterou mu většinou přivezu, udělat závodní stroj, který zvládne nemožné.

Díky kolegům do práce bez jejichž pochopení a tolerance bych většinu svých dobrodružství nemohl realizovat.

Díky vám všem za podporu. Speciálně díky do Hořovic, klukům a Hance z Kolovyjížděk, kteří při mně stáli a sdíleli trápení i radosti se mnou.

U tohohle závodu jsem fakt cítil, že na mě někdo dává pozor, někdo mi na dálku pomáhá, myslí na mě a přeje mi jen to dobré. Opět se to těžko vysvětluje, ale jelo se mi tak nějak lehce.

Co říci závěrem? Snad je to, že se moc, moc těším na setkání s vámi všemi a že si teď na malou chvilku kolo odpustím. =)

 Díky.

 Bajku zdar!

 Kuba GselaNorthCape-Tarifa

Instagam Kuba Gsela


Starší články:

 

Půjčovna e-kol KlínyZ každého kola umíme udělat ELEKTROKOLO.


Kit pro stavbu EV kola - EVBIKE středový pohon (250W, 36V) Sada s motorem 36V a 250W pro pohon středové osy a kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí doplnit o akumulátor dle vašeho výběru a můžete ...zobrazit celý článek

Kosmík, lehké odrážedlo s nastavením sedla od 30 cm za super cenu.


Odrážedlo slouží nejen k nácviku rovnováhy pro jízdu na kole, ale jako plnohodnotný zdroj zábavy. Už žádné fňukání při procházce! Malý cyklista Vám bude pohodlně stačit třeba při cestě na nákup. A v s...zobrazit celý článek

SERVIS - ceník


Ceník cykloservisu Příjem kol do opravy a jejich servis je prováděn po dohodě s mechanikem či v prodejně KL sport Most. Kola přijímáme do servisu čistá, bez odnímatelného příslušenství. Servis ...zobrazit celý článek

Úschovna kol v KL sportu.


Máte kolo nebo dokonce více kol, která se bojíte nechávat ve sklepě, a v bytě vám překážejí a to především v zimních měsících? Přijďte si uschovat kolo k nám. Dobu úschovy akceptujeme a je jen na Vás ...zobrazit celý článek

I Jarda Jágr jezdí na e-kole Crussis.


...zobrazit celý článek

Zobrazit více nabídek


RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist