KL sport Most | Cyklo prodejna, jízdní kola a příslušenství, sportovní oblečeníNejbližší závody...

27.07.2024 | LYŽAŘSKÝ AREÁL ZADOV
ČEZ - Šumavský MTB Maraton - ŠKODA AUTO ČP XCM
27.07.2024 | Konstantinovy Lázně
Velká cena Konstantinovy Lázně (ZAL)
03.08.2024 | Obec Seiffen (GER)
Erzgebirgs-Bike-Marathon (MME)
03.08.2024 | Hlinsko – Olšinky
RIDLEY GRAVEL TOUR - MČR Gravel
04.08.2024 | Obec Seiffen (GER)
Erzgebirgs-Bike-Marathon (MME)

výsledky - Extrém bike Most 2024

Úvodní strana > Novinky > KL sport vítězem * stojedenáctky *. >
04.08.2022 14:40:00

KL sport vítězem * stojedenáctky *.

V úterý 26. července odstartoval z nádvoří Libeňského zámečku v Praze jubilejní 10. ročník Metrostav handy cyklo maratonu. Unikátní cyklistická akce okolo Česka v limitu 111 hodin se letos jela na téma rozhledny.

Výsledky 111 2022

METROSTAV HANDY CYKLO MARATON X.

10. ročník cyklistické akce 2222 km okolo Česka, přes všech 14 krajů, v časovém limitu 111 hodin.

Týmové štafety čtyř nebo osmi členných smíšených družstev.

Ženy i muži, lidé zdraví i handicapovaní, všichni společně v úžasné cyklistické pouti za sport a cyklistiku pro všechny.

Ač je celý závod především  o radosti z cyklistiky, zážitcích a pomoci hendikepovaným, na trati se se o pozice vždy tvrdě bojuje. 2222 km dlouhá trasa z Prahy přes 14 krajů Česka zpět do Prahy má limit 111 hodin. Osmičelenný tým KL sportu zvládl v non-stop jízdě štafetovým zůsobem do Prahy dojet jako první v čase 80 hodin. Dojet jako první do cile ještě neznamená vyhrát! Závod má svá specifika, o konečném umístění rozhodují bonusy a přepočty času. Přestože nejrychleji v cíli nebyl KL sport prvně, po všech přepočtech na první pozici poprvé zůstal.

Sestava KL sportu:


Patron týmu:
Láďa Slapnička

Za poslední dva roky prožil Láďa mnoho zlého. Maminka, se kterou po rozvodu rodičů žil, podlehla těžké nemoci, neuběhl ani rok a život mu nachystal další těžkou zkoušku. Patnáctiletý chlapec ochrnul po zánětu míchy.

Byl den jako každý jiný, Láďa byl ve škole a těšil se na odpolední trénink florbalu… Najednou se mu udělalo špatně.

„Domů jsem ještě došel, jenže za chvíli jsem byl jak hadrový panák, od pasu dolů jsem nic necítil, začaly mi slábnout ruce,” vzpomíná Láďa. „Pak už si pamatuji jen cestu vrtulníkem.”

V nemocnici se tatínek od lékařů dozvěděl, že jeho syna postihl zánět míchy, jehož důsledkem ochrnul od pasu dolů. Patnáctiletý kluk, který se ještě před rokem proháněl na koloběžce na U rampě, hrál závodně florbal, chtěl jít na policejní školu, najednou nechodí, musí se znovu učit mýt, oblékat, ale třeba i cévkovat…, prostě řešit věci, které by kluci v jeho věku řešit neměli. 

Láďovi však odhodlání poprat se se všemi překážkami rozhodně nechybí. V nemocnici i v rehabilitačním ústavu na sobě tvrdě pracoval a nedal se. Zjistil, že i na vozíku jde sportovat a měl radost, že i v para florbalu je dost dobrý.

 

Závodníci: 

Standa ZatloukalHandbiker

Rozhovor se Standou, jak mu úraz změnil život.

Další závodníci na silničních kolech (postiženi jen cyklistikou a věkem).

Aleš Erler, Tomáš Trunschka, Karel Jurča, Jarda Hrubý, Petr Vojtek, Petr Boháček, Jirka Kříž.


 Podpůrný tým:

Kuba Skála, Luboš Bárta, Pavel Malíř, Pepa Schiller, Tomáš Schiller.


Starší články:

 

SERVIS - ceník


Ceník cykloservisu Příjem kol do opravy a jejich servis je prováděn po dohodě s mechanikem či v prodejně KL sport Most. Kola přijímáme do servisu čistá, bez odnímatelného příslušenství. Servis je p...zobrazit celý článek

Půjčovna e-kol KlínyZ každého kola umíme udělat ELEKTROKOLO.


Kit pro stavbu EV kola - EVBIKE středový pohon (250W, 36V) Sada s motorem 36V a 250W pro pohon středové osy a kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí doplnit o akumulátor dle vašeho výběru a můžete ...zobrazit celý článek

Kosmík, lehké odrážedlo s nastavením sedla od 30 cm za super cenu.


Odrážedlo slouží nejen k nácviku rovnováhy pro jízdu na kole, ale jako plnohodnotný zdroj zábavy. Už žádné fňukání při procházce! Malý cyklista Vám bude pohodlně stačit třeba při cestě na nákup. A v s...zobrazit celý článek

Úschovna kol v KL sportu.


Máte kolo nebo dokonce více kol, která se bojíte nechávat ve sklepě, a v bytě vám překážejí a to především v zimních měsících? Přijďte si uschovat kolo k nám. Dobu úschovy akceptujeme a je jen na Vás ...zobrazit celý článek

I Jarda Jágr jezdí na e-kole Crussis.


...zobrazit celý článek

Zobrazit více nabídek


RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist