KL sport Most | Cyklo prodejna, jízdní kola a příslušenství, sportovní oblečeníKološkola Tomáš Trunschka

Nejbližší závody...

20.06.2020 | Most - Hipodrom
SPECIALIZED - EXTRÉM BIKE MOST (ŠKODA AUTO ČP-XCM)
16.08.2020 | Svinčice u Mostu
Svinčické okruhy

Úvodní strana > Novinky > Tour Aotearoa 2018 >
12.02.2018 22:51:00

Tour Aotearoa 2018

Přátelé, kamarádi,

chtěl jsem tento text začít nějakým vtípkem, ale výzva, na kterou se s parťákem Jirkou Křížem chystáme, je z kategorie těch nějtěžších, takže pouze “holá fakta”.

Dne 14.2.2018 se s Jirkou postavíme na start jedné z největších a snad i nejkrásnějších výzev, která v bike-packingovém světě existuje. Ve středu 14. února 2018 začne naše odysea na Novém Zélandu. Tento den se postavíme na start závodu . Tento závod startuje na nejsevernějším bodu (Severního ostrova) Nového Zélandu – Cape Reinga a cíl je na nejjižnějším bodu (Jižního ostrova) – Point Bluff. Trasa vede převážně terénem, single-tracky a horami Nového Zélandu. Celý závod je, jako obvykle, bez jakékoliv podpory (vše si musíme zajistit sami – vodu, jídlo, servis, vybavení, atd.), naše poloha je kontrolována a online přenášena na web pomocí tzv. GPS Spotů.


Základní informace o závodě

Délka závodu je úctyhodných 3.250 km, povětšinou terénem (jede se na horských kolech), nastoupáme více než 50.000 výškových metrů. Trasa není nijak značená, je přesně daná a musí se beze zbytku dodržet (orientujeme se pomocí GPS navigací). Limit na zdolání trasy činí 30 dnů. Stopky se spustí příslušným dnem startu a běží non-stop, dokud závodník nedorazí do cíle nebo neukončí závod jinak (nevzdá, diskvalifikace...).

Tento závod se koná každé 2 roky, jedná se o 2. ročník. Zájem z celého světa byl obrovský, i přes to, že maximální počet závodníků je 600, tento limit byl vyčerpán již rok a půl před startem.

Startuje se v tzv. vlnách(všichni závodníci nestartují ve stejný den, ale jsou rozděleni do 6-ti dnů, přičemž první 3. vlny startují: 10., 12. a 14. února - náš start, další 3. starty jsou pak na konci února(kvůli přílivu). Všem účastníkům se měří jejich čas závodu až od jejich dne startu.Během závodu budeme povětšinou mimo pokrytí GSM signálu a internetu. Budeme se snažit posílat fotky během závodu na náš Instagramový účet co nejčastěji, ale pravděpodobně budeme mít šanci potkat civilizaci jednou za 2 – 3 dny, jako při Tour Divide.

Závěrem bych rád poděkoval všem, kteří nám pomohli a pomáhají se vším možným a jsou nám psychickou oporou. Díky! Stůjte při nás a přejte nám štěstí. Bajku zdar!

Kuba GselaTour Aotearoa 2018Starší články:

 

Úschovna kol v KL sportu.


Máte kolo nebo dokonce více kol, která se bojíte nechávat ve sklepě, a v bytě vám překážejí a to především v zimních měsících? Přijďte si uschovat kolo k nám. Dobu úschovy akceptujeme a je jen na Vás ...zobrazit celý článek

Elektrokola s dojezdem až 130 km.


Zima je v plném proudu, hory jsou plné lyžařů, ale cyklistická sezóna se nám nezadržitelně blíží. Již nyní naskladňujeme nové modely jízdních kol a elektrokol. Na naší prodejně jsou k vidění nové mode...zobrazit celý článek

Nová elekrokola v KL sportu.


Pro koho vlastně elektrokola jsou?Možná by bylo snazší odpovídat na otázku, pro koho nejsou. Elektrokolo, jako jediné kolo si jistě nekoupí aktivní jezdci, kteří vnímají cyklistiku jako sportovní činn...zobrazit celý článek

Z každého kola umíme udělat ELEKTROKOLO.


Kit pro stavbu EV kola - EVBIKE středový pohon (250W, 36V) Sada s motorem 36V a 250W pro pohon středové osy a kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí doplnit o akumulátor dle vašeho výběru a můžete ...zobrazit celý článek

Zobrazit více nabídek


RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist