KL sport Most | Cyklo prodejna, jízdní kola a příslušenství, sportovní oblečení

27.04.2024 | Ostrava Poruba
Porubajk
04.05.2024 | Město Touškov
1. ČP cross-country (C1)

KL sport Most na MS 2024 v Táboře s vlajkou z roku 2001, kdy Tomáš Trunschka získal na MS v Táboře stříbrnou medaily.
Úvodní strana > Novinky > Specialized - Extrém Bike Most 2011 očima nadšeného amatéra. >
24.05.2011 23:27:00

Specialized - Extrém Bike Most 2011 očima nadšeného amatéra.

Přestože jsem mostecký maraton absoloval již po páté, na ten letošní jsem se jako nový člen KL sportu snažil trochu více připravit, v rámci možností pomoci s organizací a také nahlédnout pod pokličku, jak to vlastně celé vzniká. Můj výkon nebyl ničím zajímavý, krátce řečeno – i přes hromadu technických problémů jsem si závodění náramně užil. Pro bikery, kteří mě s železnou pravidelností míjeli a sledovali můj zápas s uvolněnoým sedlem a „vyžvejkaným“ imbusem v ruce, abych je pak mohl dojet, horko-těžko předjet a opět zastavit s tím samým problémem, jsem byl asi pěknou atrakcí. Děkuji těm, kteří nabízeli pomoc, nebyla však potřeba, na šestý pokus už mi to šlo opravit celkem rychle. Cesta k poslednímu bufetu byla jako vždy nekonečná, po všech těch ionťácích a umělohmotných energo-tyčinkách je potřeba spravit si chuť, takže jsem poprosil o pivo, což je u mě na poslední občerstvovačce už taková malá tradice. Jakýsi mohutný dvoumetrový biker, když zaregistroval, jak hltám zlatavý mok za několikanásobného upozornění staršího pána „Moc to s tim pivem nepřeháněj, dole jsou policajti“, mě stroze vyzval: „Tak co, pozávodíme?“. Tak nakonec jsem ještě pozávodil a pokud to někoho zajímá, ujel jsem mu.

Mistr ČR (M40) Pepa Nestler                                             Dost řečí o mně, tento článek má být vlastně o tom, jak borci z KL sportu uspěli. Výkon, který si nejspíš zaslouží nejvyšší uznání, je 1. místo Pepy Nestlera v kategorii Muži 40-49, s časem pod tři a půl hodiny zdatně konkuroval všem profesionálům, z mého pohledů je to čas z říše snů. Dalším na bedně byl bronzový mechanik KL sportu Jarda Henych zvaný „Káka“ v kategorii Muži 50 let a starší, i přestože se mu nepovedlo zopakovat loňské vítězství, vypadal v cíli spokojeně. Do první desítky ve svých kategoriích se vešli také Michal Zbuzek (8.místo M19-29), Láďa „Mek“ Macas (6. místo M40-49) a Jirka Kříž (5. místo M50+). Úspěšné je také celkové 5. místo Tomáše Trunschky, odchovance KL sportu, jednoho z nejlepších mosteckých sportovců. Na trati Extrém Junior máme také vítěze: Petr Strolený zvaný „Zajíc“ vyhrál v kategorii Muži 19-29 , stříbrnou příčku vybojoval Lukáš Nestler. Dobře si vedli i mladíci v juniorské kategorii: Lukáš Kalita 7. a Tomáš Schühler 8. Hobby jízda se také nesla ve znamení našeho týmu, zvítězil Luboš Krátký. Extrém Bike tedy pro nás znamenal úspěch a vzkaz všem soupeřům, že na mostecku nám to jezdí proklatě dobře. Snad jedinou vadou na kráse byla absence něžného pohlaví, ať hledám jak hledám, ve výsledcích nemáme jedinou ženu! Úspěchem je samozřejmě také fakt, že celý závod byl perfektně připraven a lidé byli spokojeni.

Na trati jsem slyšel jen samou chválu a po závodě tomu nebylo jinak. Je až neuvěřitelné, že připravit jednodenní akci tohoto typu zabere neskutečné množství času a úsilí, které si těžko člověk dokáže představit, alespoň dokud se sám do tohoto kolotoče nazapojí. Občas je možné setkat se s kritikou a v některých případech i s dost nevybíravou, vše jde samozřejmě udělat ještě lépe, ale na druhou stranu – kritizovat je hrozně jednoduché. Hluboce smekám před všemi, kteří se podíleli na organizaci, vyjmenovat zde každého by bylo na další článek, navíc všechny ani nemůžu znát, ale každopádně mi bude ctí znovu se setkat na nějaké akci nebo raději na některé bajkové vyjížďce.

Stanislav „turista“ Pecho

Fotogalerie k článku

Starší články:

SERVIS - ceník

Ceník cykloservisu Příjem kol do opravy a jejich servis je prováděn po dohodě s mechanikem či v prodejně KL sport Most. Kola přijímáme do servisu čistá, bez odnímatelného příslušenství. Servis je p...zobrazit celý článek

Půjčovna e-kol Klíny

Z každého kola umíme udělat ELEKTROKOLO.

Kit pro stavbu EV kola - EVBIKE středový pohon (250W, 36V) Sada s motorem 36V a 250W pro pohon středové osy a kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí doplnit o akumulátor dle vašeho výběru a můžete ...zobrazit celý článek

Kosmík, lehké odrážedlo s nastavením sedla od 30 cm za super cenu.

Odrážedlo slouží nejen k nácviku rovnováhy pro jízdu na kole, ale jako plnohodnotný zdroj zábavy. Už žádné fňukání při procházce! Malý cyklista Vám bude pohodlně stačit třeba při cestě na nákup. A v s...zobrazit celý článek

Úschovna kol v KL sportu.

Máte kolo nebo dokonce více kol, která se bojíte nechávat ve sklepě, a v bytě vám překážejí a to především v zimních měsících? Přijďte si uschovat kolo k nám. Dobu úschovy akceptujeme a je jen na Vás ...zobrazit celý článek

I Jarda Jágr jezdí na e-kole Crussis.

...zobrazit celý článek

Zobrazit více nabídek

RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist