23.03.2024 | Sokolov - Michal
Jarní Bahno - 1
30.03.2024 | Karlovy Vary - U Goethovy rozhledny
Jarní Bahno - 2

KL sport Most na MS 2024 v Táboře s vlajkou z roku 2001, kdy Tomáš Trunschka získal na MS v Táboře stříbrnou medaily.
Úvodní strana > Novinky > Ohlédnutí za sezonou 2012. >
26.12.2012 20:50:00

Ohlédnutí za sezonou 2012.

Jak již bývá zvykem, když se rok láme, všude se bilancuje. Nebudeme výjimkou a podíváme se také na ty nejzajímavější události roku 2012 z pohledu mostecké cyklistiky. Příjemným zjištěním na konci sezony 2012 byl sociologický výzkum, jenž potvrdil cyklistiku jako druhý nejoblíbenější sport v ČR (hned za fotbalem) a na silnicích, cyklostezkách i závodních tratích to bylo letos docela znatelné.

Jarní bahno
Pravidelný otvírák XC sezony se skládá ze čtyř závodů v okolí Karlových Varů a bývá rozjezdem především pro juniory. Celkové prvenství vybojoval Lukáš Kalita, přičemž ve všech závodech stál na bedně. Dobrý úvod sezony potvrdil také Tomáš Schühler druhým místem. Láďa Škramlík navázal na výkonnostní progres v předchozí sezoně a mezi dospělými skončil na celkovém 3. místě. Mezi kadety se umístil na 5.místě Petr Sůva, přičemž absolvoval pouze tři ze čtyř závodů.

Český pohár XC
Jan Vokoun byl jediným bikerem, který absolvoval všechny pohárové závody v kategorii Masters,  z čehož se nakonec vyklubalo pěkné 6. místo. Ostatní borci KL sportu (Kalita,  Schühler, Škramlík, Sůva) absolvovali vzhledem k nabitému závodnímu kalendáři jen vybrané závody, což bylo důvodem umístění hluboko v poli.

Český pohár DH
Jediný sjezdař našeho týmu Martin Müller začal sezónu vítězstvím v prvním závodu ČP DH na Monínci. I když po celou sezónu Martin podával ve své kategorii Expert vynikající výsledky znovu se mu podařilo zvítězit až ve finále v Rokytnici a to mu zajistilo v celkovém pořadí ČP DH vynikající druhé místo.

Severočeská amatérská liga
Populární SALka se letos neobešla bez problémů a po úvodní časovce v Louce u Litvínova to vypadalo, že se možná ani finálového závodu nedočká. Organizovat takový seriál není jednoduchou záležitostí. Přidáme-li k tomu fakt, že vedení ligy je potřeba obětovat hromadu volného času, jedná se především o záležitost nadšení jednotlivých pořadatelů, které s rostoucím množstvím (často zbytečné) kritiky může časem upadat. Nakonec i ročník 2012 dospěl do zdárného konce a dle posledních informací se snad blýská na lepší časy. Roli favorita mezi juniory během celého roku potvrzoval František Jandura, který se navíc v Dobrovicích u Ml. Boleslavi stal juniorským Mistrem ČR Unie amatérských cyklistů. Škoda, že mladých talentů na silnici ubývá. Mezi veterány dominovali opět Josef Hanousek a Oldřich Hacaj. Solidní výsledky po  celou sezonu podávali také Jakub Hink (M19), Karel Hurdálek (M50).

Český pohár MX
Maratonský pohár se letos vydařil Láďovi Škramlíkovi a Lukáši Nestlerovi, když v silně obsazené kategorii M19-29 obsadili celkové 7. a 8. místo. V kategorii Masters stačily pouhé dva ze čtyř závodů Josefu Nestlerovi k celkovému 5. místu. S dalšími pěknými výsledky přispěli Jarda Hrubý (8.), Jirka Kříž (11.), Michal Matoušek (13.), Karel Hurdálek (15.) a Miroslav Veselý (17). Na Rallye Sudety (dlouhá trasa) se letos sice žádná bedna nepovedla, ale zaznamenali jsme několik výrazných zlepšení proti minulému ročníku, konkrétně u Ládi Škramlíka a Romana Pelčíka. Zato na kratší trase se naše mládež předvedla, junior Lukáš Kalita dojel třetí, Tomáš Schühler (5), Karel Jurča (13) a v absolutním pořadí družstev obsadili první místo.

Extrém Bike Most
Na tradiční květnový závod, který je součástí ČP MX, se nám opět povedlo nalákat na mostecké poměry slušný počet závodníků. Organizace tohoto závodu obnáší nespočet hodin práce a přípravy, do nichž je zapojen v celý KL sport spolu s mnoha dalšími lidmi, probíhají téměř po celý rok. Je potěšující, že i u místních hobíků závod získává na popularitě a někteří z nich si troufají i na nejtěžší trať Extrém. Ta je samozřejmě největším lákadlem hlavně pro zkušené závodníky, zejména pro svoji technickou náročnost. Letos byla trať zpestřena o další technický úsek nad vodní nádrží Matylda, který vybudoval Vláďa Vebr a v plánu má i jeho další vylepšení. Ohlasy byly opět vesměs pozitivní, počasí letos nemohlo být lepší a celou akci můžeme považovat za úspěšnou. Závod samotný se povedl především Lukáši Kalitovi, který se díky perfektní znalosti tratě stal absolutním vítězem na trati Extrém Junior.  Zajímavé výsledky se povedly také v kategorii M40 .(Nestler 3., Matoušek 6., Veselý 8.)  a M50 (Hurdálek 2., Hrubý 4., Kříž 5.). Na trati Extrém Junior  jsme měli také další zástupce na bedně (J - Schühler 3., M50 – Henych 2.).

Za hranicemi
Italský etapový závod Rally di Sardegna absolvovala čtveřice ve složení Jarda Hrubý, Jirka Kříž, Tomáš Trunschka a Míra Veselý. Jak už bývá zvykem, naši bikeři se ve startovním poli s mezinárodní účastí neztratili. Jarda Hrubý skončil v kategorii nad 40 let na pěkném 7. místě. Tomáš Trunschka jel letos dvojici s Jirkou Křížem a v cíli jim patřilo 9. místo v klasifikaci jezdců do 40 let (a to i přes fakt, že Křižák už tu čtyřicítku dávno překročil). Míra Veselý zastal roli servismana a kuchaře v jedné osobě. Na rakouský Salzkammergut Trophy jezdí část KL sportu pravidelně. Na 120km trati zajel ve své kategorii Jarda Hrubý 10. místo. Lukáš Nestler dojel do cíle těžkého mokrého závodu 27. Lukáš letos hájil barvy KL sportu také v Německu a Jarda Hrubý s Jirkou Křížem si dopřáli závodění s Eddy Merckxem na silnici v Rakousku.

Regionální závody
Na většině regionálních závodů byly dresy KL sportu hodně vidět a často i na stupních vítězů. Nejvíce prvenství si odvezl Lukáš Kalita, který absolvoval úspěšnou sezonu. Díky kvalitním výkonům oblékl i reprezentační dres na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě, který absolvoval v juniorském B týmu ČR. Stal se také vítězem Velké ceny Chomutova a v prosinci získal ocenění primátora pro nejlepší sportovce Mostecka. Na Fanyho memoriálu mu v závěrečném sjezdu zkřížila cestu čtyřkolka i přes to dorazil do cíle na prvním místě, aby byl následně odvezen do nemocnice. Zranění se opět nevyhlo také Jardovi Hrubému, který během Krušnohorského QWERT maratonu nešťastnou náhodou skončil ve Flájském potoce s proraženým lýtkem. Naštěstí se mu dostalo rychlé pomoci týmových kolegů, kteří jej dopravili k silnici a za asistence Marka Nebesáře byl záchrankou dovezen do nemocnice na šití. Celá tato sranda jej stála nejen umístění na podiu, ale i měsíční závodní pauzu. Srpnový Krušnoborec by se mohl přejmenovat na přebor KL sportu, získali jsme zde 11 umístění na bedně, přičemž ve srovnání s předchozím ročníkem byly výkony některých závodníků (Škramlík, Veselý, Vojtek, Jurča) velkým zlepšením.

Rallye a MTB kemp
Na konci sezony uspořádal Tomáš Trunschka bikovou rozlučku ve formě enduro závodu Rally bike Most. První podnik tohoto typu na Mostecku se povedl i přes nepřízeň počasí – někteří si brutálně zablácenou trať pochvalovali s tím, že toto je pravé enduro. Pohodovou atmosféru si na mosteckých trailech užíval i olympionik Honza Škarnitzl. Překvapil Láďa Macas, který letošní pro něj smolný Extrém Bike napravil vítězstvím v kategorii M40. Na konci října bylo na Resslu opět rušno, spolu s Kološkolou jsme zde pořádali další MTB kemp. Jezdilo se od rána do tmy, nahoru a dolu až do úplného vyčerpání. Po celých třech dnech kvalitních výkonů účastníci i organizátoři odjížděli nabiti novou energií a chutí bikovat.

Mějte i nadále dostatek energie a chuti sednout na kolo, ať už na závodní trati, nebo jen tak pro radost! Příjemný rok 2013 přeje tým KL sport Most!

PS: pokud jsem zapomněl něco důležitého, nebo napsal něco blbě, tak mi to dejte vědět na  mail info@pecho-it.cz  – opravíme, doplníme.

Starší články:

SERVIS - ceník

Ceník cykloservisu Příjem kol do opravy a jejich servis je prováděn po dohodě s mechanikem či v prodejně KL sport Most. Kola přijímáme do servisu čistá, bez odnímatelného příslušenství. Servis je p...zobrazit celý článek

Půjčovna e-kol Klíny

Z každého kola umíme udělat ELEKTROKOLO.

Kit pro stavbu EV kola - EVBIKE středový pohon (250W, 36V) Sada s motorem 36V a 250W pro pohon středové osy a kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí doplnit o akumulátor dle vašeho výběru a můžete ...zobrazit celý článek

Kosmík, lehké odrážedlo s nastavením sedla od 30 cm za super cenu.

Odrážedlo slouží nejen k nácviku rovnováhy pro jízdu na kole, ale jako plnohodnotný zdroj zábavy. Už žádné fňukání při procházce! Malý cyklista Vám bude pohodlně stačit třeba při cestě na nákup. A v s...zobrazit celý článek

Úschovna kol v KL sportu.

Máte kolo nebo dokonce více kol, která se bojíte nechávat ve sklepě, a v bytě vám překážejí a to především v zimních měsících? Přijďte si uschovat kolo k nám. Dobu úschovy akceptujeme a je jen na Vás ...zobrazit celý článek

I Jarda Jágr jezdí na e-kole Crussis.

...zobrazit celý článek

Zobrazit více nabídek

RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist