KL sport Most | Cyklo prodejna, jízdní kola a příslušenství, sportovní oblečeníKološkola Tomáš Trunschka

Nejbližší závody...

06.06.2020 | Březová u Sokolova - Výsluní
Březovský bike (Pohár Peruna)
06.06.2020 | Opava
HEAD SILESIA BIKE MARATHON (ŠKODA AUTO ČP-XCM) Nova cup
06.06.2020 | Litvínov
Litvínov - Lesná (SAL)
07.06.2020 | Klíčany (Beckov)
Pražský MTB pohár 1. kolo
13.06.2020 | Heřmanice Ranč Malevil
Malevil
13.06.2020 | Sázava, okres Benešov
Škoda Auto Sázava - Nova cup
13.06.2020 | Bedřichov
Bedřichov (C1) Český pohár STRABAG CUP XCO
13.06.2020 | Čízkovice
Velká cena Lafarge mini maraton
13.06.2020 | Čízkovice
Velká cena Lafarge mini maraton
14.06.2020 | Kadaň Úhošťany (areál bývalé střelnice)
KADAŇSKÉ XC OKRUHY
14.06.2020 | Bedřichov
Bedřichov (C1) Český pohár STRABAG CUP XCO
14.06.2020 | Litvínov - U sportovní haly Koldům
SERIÁL „Koldům“ 2020
20.06.2020 | Most - Hipodrom
EXTRÉM BIKE MOST - ŠKODA AUTO - ČP MTB XCM 20.6.2020
16.08.2020 | Svinčice u Mostu
Svinčické okruhy (SAL)

EXTRÉM BIKE MOST BUDE 20.6.2020.

„Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil.“

Pořadí na startu dle přihlášek k 31.05: Extrém 72/56km / Hobby 35km

Registrace Startovní listina Statistika

Metodický pokyn pro pořadatele cyklistických závodů ČSC v období vládních opatření proti šíření koronaviru COVID-19.

Registrace závodníků a platba startovného musí probíhat POUZE online, aby bylo možné předem evidovat počty přihlášených závodníků v daných kategoriích.
Úvodní strana > Novinky > MTB kemp splnil očekávání. >
05.11.2010 18:30:00

MTB kemp splnil očekávání.

O uplynulém prodlouženém víkendu se konal premiérový MTB kemp zaměřený na techniku jízdy v terénu. Centrum dění - ubytování, stravování a starty tréninků byly přímo na vrchu Ressl, kde je srdce trati. Převážně se jezdilo na připravené a vyčištěné singltrekové trati, kde se bude 21.5.2011 opět konat Český pohár v  MTB maratonu.

Ve sváteční den 28.10. se sešlo 24 bikerů. Tím byla téměř naplněna plánovaná kapacita 25 osob. Účastníci využili obou nabízených forem kempu. Stravování bylo společné, avšak někteří volili ubytování v místě kempu, jiní každý den dojížděli.

Ve čtvrtek proběhlo zařazení do skupin. Podle dovedností jednotlivých jezdců se utvořili  tři skupiny tak, aby výuka byla úměrná pro každého. Ve skupině začátečníků byl pokrok viditelný již první den a sami účastnicí to mohli potvrdit.

V pátek už bylo na pořadu střídání instruktorů. U každé skupiny se během kempu objevoval jiný instruktor, čímž se zatraktivnila a zefektivnila výuková fáze. Pokroky byly znatelnější a tak na řadu mohly přijít různé soutěže a hry. Zejména hra „na babu“ nebo „had“ měli úspěch. Počasí se vydařilo. Slunečné dny doplňovaly dobrou a kamarádskou náladu. Kempu se účastnily i tři mladé ženy, což pozitivně zapůsobilo i na kolektiv.

V sobotu si všichni mohli vyzkoušet a otestovat kola Specialized 2011. Trénink byl individuální a instruktoři se střídali u jednotlivých bikerů. Testovalo se na třech vyznačených okruzích.Večer probíhalo promítání fotografií a videa pořízeného během tréninků s rozborem případných chyb. Následovala zajímavá projekce filmů a fotografií etapových závodů Ironbike, Crocodile Trophy a Sudety MTB Challenge.

V neděli se vyrazilo na výlet po okolí města Most, jezera Most a dosud nerekultivovaných hnědouhelných lomů, při kterém si jezdci mohli zopakovat a prověřit své naučené jízdní dovednosti.

Závěrem musíme dodat, že téměř vše proběhlo podle našich představ  a očekávání. Avšak pro ještě větší zkvalitnění kempu budou do budoucna jistě nějaké malé změny zapotřebí.

Jak hodnotí práci instruktorů Jarda Hrubý manažer týmu KL sport Most.

O tom, že Tomáš Trunschka a Marek Nebesář zvládají perfektně techniku jízdy na horském kole snad nepochybuje nikdo. To však neznamenalo, že dokáží dobře poradit začínajícím bikerům třeba jak přeskočit kládu, kde mít těžiště při prudkém výjezdu nebo jak brzdit v technicky náročném sjezdu. Já osobně jsem s tím zpočátku problém měl a někdy jsem si testovaný úsek musel několikrát projet, abych zjistil co vlastně dělám. Největším přínosem byl určitě večerní rozbor videí, kde při diskuzích o správnosti daného úkonu jsme se učili všichni.


Fotogalerie k článku


Starší články:

 

Silniční e-kolo - Specialized Turbo Creo


Turbo Creo SL mění definici, co je skutečný výkon silničního elektrokola. Je lehké, schopné a živé, jízda je hladká - to vše s mocí zploštit hory, smát se v protivětru a jet dál, než jste si kdy mys...zobrazit celý článek

Vše o sadě Sram GX Eagle 1x12.


Značka SRAM představila sadu GX Eagle, která rozšiřuje její portfolio pohonů kola 1×12. Sadu, ve které se tichý a precizní chod snoubí s vysokou spolehlivostí. Kliky SRAM GX. Eagle Nové kliky S...zobrazit celý článek

Specialized Turbo Levo SL – Síla jezdit více trailů.


K výkonným kolům Turbo Levo a vysokozdvihovému kolu Turbo Kenovo přináší superlehké kolo Turbo Levo SL novou dimenzi.  Finální hmotnosti pouhých 17,35 kg je dosaženo díky našemu vlastnímu poho...zobrazit celý článek

I Jarda Jágr jezdí na e-kole Crussis.


...zobrazit celý článek

Úschovna kol v KL sportu.


Máte kolo nebo dokonce více kol, která se bojíte nechávat ve sklepě, a v bytě vám překážejí a to především v zimních měsících? Přijďte si uschovat kolo k nám. Dobu úschovy akceptujeme a je jen na Vás ...zobrazit celý článek

Kosmík, lehké odrážedlo s nastavením sedla od 30 cm za super cenu.


Odrážedlo slouží nejen k nácviku rovnováhy pro jízdu na kole, ale jako plnohodnotný zdroj zábavy. Už žádné fňukání při procházce! Malý cyklista Vám bude pohodlně stačit třeba při cestě na nákup. A v s...zobrazit celý článek

Zobrazit více nabídek


RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist