KL sport Most | Cyklo prodejna, jízdní kola a příslušenství, sportovní oblečení

27.04.2024 | Ostrava Poruba
Porubajk
04.05.2024 | Město Touškov
1. ČP cross-country (C1)

KL sport Most na MS 2024 v Táboře s vlajkou z roku 2001, kdy Tomáš Trunschka získal na MS v Táboře stříbrnou medaily.
Úvodní strana > Novinky > Červen 2013 – Josef Nestler Mistrem ČR v MTB maratonu. >
05.07.2013 17:51:00

Červen 2013 – Josef Nestler Mistrem ČR v MTB maratonu.

1400km s 30km převýšením v Pyrenejích se ukázaly jako kvalitní příprava pro jeden z letošních vrcholů MTB sezony u nás. Pepa Nestler si týden strávený na úzkých gumách pochvaloval: „Pyreneje nejen mě velmi pozitivně překvapily svojí jedinečně krásnou přírodou a především ve španělské části neuvěřitelně ohleduplnými řidiči. Pohodová parta lidiček, k tomu s vydařeným počasím, dokonala skvělou atmosféru celého týdne. Byla to dobrá příprava na republiku“. Letošní Mistrovství ČR v MTB maratonu, které se jelo na Malevilu – tradičním červnovém závodě v Jablonném v Podještědí bylo svědkem skvělého Pepovo výkonu, jenž ve své kategorii nenašel přemožitele a už po páté oblékl dres Mistra ČR. Na 100km trati se v horkém letním počasí povedlo závod dokončit v čase pod 5 hodin také Láďovi Škramlíkovi, což stačilo na pěkné 12. místo. Na stejné pozici ve své kategorii dojel Michal Matoušek a mezi dalšími závodníky KL sportu, kteří dokončili závod, byli Jan Vokoun, Míra Veselý, Petr Vojtek, Roman Pelčík a Petr Strolený. Na kratší 65km trati se blýskla 8. místem Klára Nestlerová.

Na přelomu května a června se konala další zajímavá – tentokrát zahraniční akce, kde byl vidět dres KL sportu, čtyřetapový MTB závod Alpentour Trophy v rakouském Schladmingu. Cílem Jana Vokouna bylo především kvalitně potrénovat a ve studeném počasí se nenastydnout. Zde je jeho krátký report:

„Do první etapy, na níž jsem strávil 5 hodin, jsem se velice dobře oblékl. Díky tomu mě netrápil vytrvalý déšť ani sníh ve vrcholových partiích, pouze ve sjezdech pod přilbou, opatřenou návlekem z igelitu proti chladu a dešti, trochu omrzalo čelo.

Druhá etapa byla časovka do vrchu Planai (1900m n.m.). Čas 1:15 patřil k těm lepším a zajistil mi 10. místo v kategorii Elite masters. Na startu neskutečně pršelo a teplota se nepřehoupla přes 6 stupňů. Bylo jasné, že nahoře to bude peklo (spíš doba ledová) - od 1200m n.m. již ležel na trati sníh. Na vrcholu leželo asi 30 cm, ale až na pár úseků se dalo jet. Zima byla až cestou lanovkou dolů do Schladmingu.

Třetí etapa s přívlastkem královská na Dachstein byla pohodová, bez deště a konečně jsem si užil opravdové alpské bikování. Čas v cíli 3:20 zajistil 11. místo a  posun na konečné 12. místo celkově, neboť poslední etapa byla zrušena pro nepřetržitý déšť, sesuvy půdy a záplavy, které postihly celé Rakousko. Celkové hodnocení je i přes nepřízeň počasí velice kladné - vzhledem k tréninkově pojatému závodu jsem si opravdu užil všechny technické pasáže a co bylo pro takovýto extrémní závod nejdůležitější, bylo vždy vhodně zvolené oblečení.“

Podrobnou reportáž ze závodu od České televize naleznete zde >>>

Další krátké zprávy:

• Mechanik KL sportu Jarda Henych absolvoval cyklodovolenou v Beskydech. Po návratu jej postihla nehoda – byl sražen autem, jehož řidič z místa nehody ujel – odnesla to zlomená levá ruka.

• Zcela nový závodní seriál Specialized Enduro Série 2013 odstartoval v Koutech nad Lesnou. Do výsledků po delší době zasáhl náš biker Tomáš Trunschka, který připravuje podzimní Bike Rally Most. Tento enduro závod bude po loňském úvodním ročníku také součástí této série.

Starší články:

SERVIS - ceník

Ceník cykloservisu Příjem kol do opravy a jejich servis je prováděn po dohodě s mechanikem či v prodejně KL sport Most. Kola přijímáme do servisu čistá, bez odnímatelného příslušenství. Servis je p...zobrazit celý článek

Půjčovna e-kol Klíny

Z každého kola umíme udělat ELEKTROKOLO.

Kit pro stavbu EV kola - EVBIKE středový pohon (250W, 36V) Sada s motorem 36V a 250W pro pohon středové osy a kompletní elektrickou výbavu. Sadu stačí doplnit o akumulátor dle vašeho výběru a můžete ...zobrazit celý článek

Kosmík, lehké odrážedlo s nastavením sedla od 30 cm za super cenu.

Odrážedlo slouží nejen k nácviku rovnováhy pro jízdu na kole, ale jako plnohodnotný zdroj zábavy. Už žádné fňukání při procházce! Malý cyklista Vám bude pohodlně stačit třeba při cestě na nákup. A v s...zobrazit celý článek

Úschovna kol v KL sportu.

Máte kolo nebo dokonce více kol, která se bojíte nechávat ve sklepě, a v bytě vám překážejí a to především v zimních měsících? Přijďte si uschovat kolo k nám. Dobu úschovy akceptujeme a je jen na Vás ...zobrazit celý článek

I Jarda Jágr jezdí na e-kole Crussis.

...zobrazit celý článek

Zobrazit více nabídek

RSS kanál© KL sport Most o.s. | Vytvořeno firmou NEXU s.r.o. | Český pohár MTB | TOPlist